24

24

Věřím, že jsem tě včera navnadila, pobavila a trochu inspirovala.  A kdyby náhodou ne, tak mě drž ve sladké nevědomosti 😉 

Dneska budu velmi stručná. Je čas si dát zase menší pauzičku, takže ….Úkol:

1) Vezmi si poznámkový blok, tužku a dneska si vyraž na procházku, nadýchej se čerstvého vzduchu a vnímej okolí. 

2) Ve městě koukni do výloh, všímej si, jak mají druzí zpracované značky, zda jim ladí otvírací doby a jaký na tebe má daný obchod/značka (první) dojem

3) V přírodě se klidně podívej kolem sebe jak do sebe vše zapadá a všechno má své místo (kromě odpadků, které nějakým nedopatřením nejsou v koši). V každém ročním období příroda vypadá přesně tak, jak potřebuje a funguje. 

  • Barevné kombinace: hledejte barevné kombinace, které se ti líbí. Vyfoť si jej, aby jsi se k barvám z přírody mohla vrátit
  • Textury: okolní prostředí nabízí různé textury, které mohou být inspirativní pro grafický design. Hledej textury v kůře stromů, kamenech nebo listech a zkus je aplikovat v grafickém designu.

  • Tvary: hledej zajímavé tvary v okolí. Mohou to být tvary stromů, oblaků nebo kamenů. Tyto tvary mohou poskytnout nový pohled na to, jak pracovat s tvary v grafickém designu.

  • Typografie: zkus hledat zajímavé písmo na nápisech nebo v reklamních materiálech, které vidíš během procházky. Zkus si je taktéž vyfotit a později si vyzkoušet podobné styly písma ve svých designech.

  • Kontrasty: příroda může být plná kontrastů, například mezi světlem a stínem, nebo mezi měkkými a tvrdými texturami. Tyto kontrasty mohou být inspirativní pro grafický design a pomoci vytvořit zajímavé a dynamické kompozice.

 

Instagram Story Thank You Script Typography Minimal lettering hands

Specialistka na grafiku v online podnikání