23

23

Mrkneme se na to, jak lépe fotit mobilem a jak fotku upravit…. 

Naše instatní grafika není o tom měnit proporce objektu 😉 Ale na to, aby zaujala, tak je dobré vědět, že ideálně je vhodné už mít fotografii dobře nafocenou. 

  • zárukou kvality je zvolit vhodné světlo (proti oknu a slunci fotí jen umělkyně a noční lampička taky nevytvoří zázrak)

  • kolem hlavního objektu nech prostor, oříznout to můžeš vždycky, ale domalovat kus těla už je horší

  • mysli na to, že fotku vyfotíš jednou, občas jde třeba i o krásnou momentku, kterou nezopakuješ, ale zrovna nevíš, kam všude ji použiješ. Mysli na to, že formáty našich vizuálů jsou opravdu různé (čtverec, obdélník na výšku, obdélník na šířku, kruh) takže je opravdu vhodné aby okolní prostor byl k dispozici pro následnou různorodou práci s fotkou

  • nacvakej to víckrát, můžou se v momentě změnit světelné i okolní podmínky. A o výrazu u portrétu nemluvě 😉

  • na focení si vyhraď čas a udělej si záběry do zásoby. Pokud fotíš sebe, použij samospoušť a takí mi určitě dáš za pravdu, že převléknout se je rychlejší, než vytvořit denně pečlivý makeup a účes (jo a rovnou si u toho natoč video!) 
  • úhel pohledu a kompozice je svatý grál úspěšné fotky, neboj se experimentovat a otočit mobil třeba vzhůru nohama, fotku v telefonu vždycky otočíš, ale díky tomu, že čočka aparátu je v nižší poloze, dostaneš tak rozšířenější možnosti při focení (už jsi zkoušela fotit něco těsně nad hladinou vody? Tam je otočený mobil dost praktický a snižuje se šance, že ho utopíš ;))

  • hra se světlem či objektem  v pozadí je také super, protože čím vzdáleněji máš další objekt, tím je rozostřenější a světýlka vypadají vždycky dobře. A pokud zrovna nejsi u moře nebo na horách, foť před monitorem s prakltickým obrázkem 😉 

Úkol:

1) Vyfoť si fotky do zásoby

2) Zkus si pohýbat s možnostmi úprav v editoru, kde si chystáš grafiku

 

Tip:

Malý vtipný bonus ve videu pro tebe, který je také tak trochu o proporcích 🙂 

Instagram Story Thank You Script Typography Minimal lettering hands

Specialistka na grafiku v online podnikání