12

12 – Práce s logem

Ůkol:

zamysli se a vytvoř si seznam svých dovedností a slabých stránek jako designer.

1) Co tě baví?  (navrhování letáčků, práce s textem, úprava fotografií, zpracování prezentací, hledání inspirace a uvádění do praxe, …) 

2) V čem bys mohla být lepší? (lépe hledat a skládat prvky do návrhů, zrychlit a zefektivnit práci s grafikou, vědět co přesně navrhovat, lépe kombinovat barvy, sladit branding do puntíku, …)

Udělej si čas, aby sis zapsala své kvality jako grafická návrhářka a využila je k utváření oblastí, na které se zaměříš.

Tip:

Napsat si to můžeš do sešitu, na papír, anebo použít šablony v Canvě. Dokument si určitě ulož tak, abys jej našla nejen na konci výzvy, ale i třeba na konci letošního roku.  S koncem výzvy tvá cesta totiž teprve začne 🙂

V Canvě můžeš použít klíčová slova pro vyhledání šablon na toto téma:

  • seznam
  • pracovní list vlastností
  • seznam výhod
  • to-do
  • list
  • list skills
Šablony v Canvě vyhledané pod pojmem "list"
Prvky z Canvy "to-do"

Jak to mám já? 

  • Baví mě dostat emoce a zásadní sdělení do grafického návrhu. Hraju si s barvami a prvky a dodávám do výsledného zobrazení esenci značky, pro kterou pracuji nebo té své.
  • Moje značka ještě není tak úplně definovaná a mým cílem ve výzvě je na tom dostatečně zapracovat. Díky původnímu záměru svého působení jsem si mohla dovolit měnit styly tak, abych ukázala, že na Instagramu je vše možné. Jenže si mě pak nemohl nikdo jasně zapamatovat, protože jsem měnila styl jako své ponožky 🙂 

Baví mě hrát si se vzhledem obsahu, ale také mi v mé práci už dost pomáhá plánování. Nejsme v tom stále 100%, ale snažím se a zlepšuji se. 

Za 30 dní bude můj brand jasně stanovený a fonty a barvy se budou shodovat na všech mých platformách, mailech i příspěvcích 🙂 

A co je tvým cílem, nebo přáním, kterého chceš dosáhnout díky výzvě? Určitě se s námi ve FB skupině poděl o své pocity a aktuální postoj v rámci grafického designu. 

Protože pokud nemáme start, těžko se nám bude budovat cesta k cíli. Já vím, že cesta stát se dokonalou designerkou je trochu delší než 30 dní, ale věř mi, že ta cesta za to stojí a každý den se posouváme dál. 

Je mi ctí tě doprovodit na té cestě a během prvních 30 dní ti dát pomocné rady, tipy a pomocnou ruku. 

Instagram Story Thank You Script Typography Minimal lettering hands

Specialistka na grafiku v online podnikání