7

07 – Navštiv knihovnu

Ůkol:   1) Navštiv knihovnu a porozhlédni se. Mrkni se, jak jsou zpracovány obálky knih, zda z obalu zjistíš, o čem kniha pojednává a zda si tě přitáhne.    2) Přejdi do odvětví s grafickým designem, obsluha ti ráda pomůže a nasměruje tě a rychle prolistuj pár svazků. Pokud tě něco zaujme, půjč si ji domů Tip: V dnešní době se dají zapůjčit i e-knihy 🙂 Mé oblíbené knihy jsou: Titul/autoři Grafický design : designové myšlení / Ambrose, Gavin,Paul Grafický design pro každého K čemu je grafický design? / Twemlow, Alice Řeč ikon:design a tvorba účinných vizuálních symbolů / Sockwell Felix, SchrubbePotts, Emily Steven, Ježková Klára

Jak to mám já? 

  Nejsem vystudovaná grafička a cit pro detail jsem si tvořila už od malička 🙂 Jak už jsem psala, tak na internetu si dokážeme vyhledat cokoliv, ale pomalu už nevíme, co vlastně máme hledat a čím začít. 

  A od toho jsou právě buď ucelené kurzy, mentoringy nebo knihy 🙂 

  No a ruku na srdce.  Co je levnější v začátcích? A já než si koupím kurz tak se trochu zorientuji v prostředí, zda mě ta činnost vůbec bude bavit, nadchne a má smysl se rozvíjet a investovat. 

  A pak než zjistím, kde a ke komu se půjdu vzdělávat. Sama vím, jaká zodpovědnost je předat slibované informace a dostát svým závazkům vůči svým klientům. 

  Sledovat zkušenější kolegy a vnímat vizuální nabídku všude okolo je super, ale jednou za čas prolistovat knihu a uvědomit si grafické zpracování, které je funkčnější než pár hodin či dní na sociálních sítích nebo leták, který funguje jen po dobu trvání akce. 

  O vánocích jsme mamince koupili tablet, chtela čtečku na knihy. Tablet je praktičtější a pk další přání bylo zakoupit elktronickou knihu. Googlila jsem a nevěděla, co vlastně už četla. Našla jsem databázi knih. Funguje to tak, že si ji zapůjčíš, prostuduješ a “vrátíš”. Databáze obsahuje skoro 9 tisíc titulů a to už si tu svou knihu dokážeš vybrat. To mi přislo super! Zaplatila jsem měsíční členství za cenu jedné knihy a maminka zvládne přečíst za tu dobu těch knih třeba více. 

  Dále jsem zjistila, že knihy se dají číst na dvou  zařízeních a tak jsem se ponořila i do svého oboru. Waaau… já jsem začala znova po letech číst! Tablet i vozím, kam to jen jde a poznatky z knih si beru k srdci mnohem více, než z příspěvků na sítích. 

  Instagram Story Thank You Script Typography Minimal lettering hands

  Specialistka na grafiku v online podnikání