5

05 – Trénuj oko fotografováním

Ůkol:

1) Podívej se do telefonu na poslední fotografie v albu a zkus si říci, jak bys jej dneska vyfotila jinak. Máš kolem hlavního objektu dostatečný prostor? Je „hlavní sdělení“ na fotografii dostatečně poznat? Je to fotka do podnikání, nebo rodinná? Dala by se použít do grafického návrhu? 

2) Vezmi si zdařilou produktovou nebo portrétní fotku, přidej k ní text tak, aby byl čitelný (podlož ho barvou, přidej gradient, dostatečně jinak zvýrazni nebo použij bílé místo) a navnaď svého ideálního klienta aby věděl, o čem bude řeč v další příspěvku nebo popisu. Představ si to jako úvodní obrázek karouselu (více obrázků v jednom příspěvku na sítích).

3) Nasdílej nám to do skupiny klidně bez popisu abysme mohli tipovat, o čem bude řeč 😉 

Tip:

Foť si materiál s dostatečným prostorem kolem hlavního objektu abys jej mohla použít jak na výšku, tak na šířku. Zesvětlit fotka jde vždycky, přepálená jde ztmavit už o něco hůře. A do třetice, úsměv je nejdokonalejší makeup 🙂

Jak to mám já? 

  Někdy si nafotím sérii fotek dopředu, někdy fotím jak potřebuji. Pokud jde ale o selfíčka, tak je jasné, že to je u mě trochu složitější. Nerada se líčím, natož nějak častěji 😀 A co si budem, ta fotka to prostě chce aby se pleti trochu pomohlo, protože objektiv je k pleti velmi nemilosrdný a barvy dokáže potlačit.  Pokud jsi se někdy nechala líčit na nějaké focení nebo svatbu, tak vizážistka vždy přidala na intenzitě, protože to foťák prostě vždycky nějak stáhne. 

  I Brandové fotografie jsou tedy mým tématem. Přestože jsem sama fotorafka, je velmi náročné si sama takové pořídit a ještě více náročnější je někomu sdělit svou představu :)) Ale to se povede, věřím tomu. Už mám fotografku domluvenou. 

  Jinak můj obor není zrovna náročný na nutnost mít vlastní fotografie, takže ráda lovím v Canvě ve fotobance. Dají se tam občas nalézt poklady. Nutno ale podotknout, že je tu trochu nevýhoda, že ty samé fotografie může použít kdokoliv jiný. Takže originalita je tatam. S fotkami se ale dají dělat divy, a to i v Canvě. Takže moje fantazie může dost jasně ovlivnit, zda se nechám unášet s davem, nebo vyjdu z řady. 

  Přiznám se, že tak výstřední ještě nejsem, ale je to záměr, kterým se chci vydat. Máš se tedy u mě ještě na co těšit a já se těším na ty tvé výtvory 😉

  Instagram Story Thank You Script Typography Minimal lettering hands

  Specialistka na grafiku v online podnikání