4

04 – Tvoříme moodboard

Ůkol:

1) Než otevřeš Canvu, chvíli googli obrázky, které se týkají tvého zaměření. Co tě zaujme, to si ulož. Můžeš samozřejmě brouzdat i fotkami v Canvě, placená verze obsahuje úžasnou databázi obsahu. 

2) Vezmi si papír, nebo otevři prázdný dokument v Canvě. Malinko se zastav, zavři oči a vybav si veškerá jednotlivá slova, která tě napadají když si představíš svou značku očima svého ideálního klienta. Všechna slova si neuspořádaně zapiš. 

3) Vyhledej znovu obrázky/fotografie slov, které máš napsané. Může se jednat i o abstraktní věci jako jsou třeba materiály, chutě, vůně. 

4) Ve vyhledávání šablon zadej klíčové slovo “moodboard” a své fotografie/obrázky a pocity si zadej do předlohy, aby ti to ladilo oku. 

5) Pokud nemáš zvolené své barvy, kapátko ti pomůže. Díky nasátí barev z fotografií ti vznikne jedinečná paleta barev, kterou nikdo jiný třeba nemá. Tady začíná příběh, jak jsi k barvám přišla. A víš, co příběh? Příběh prodává 🙂 

Vytvoř si svůj moodboard a sdílej ho s námi ve skupině, hlavně se netrap, že to nestihneš dneska.

Tip:

Většinou to, co si zvolíš / najdeš / vybereš jako první, je to ONO 🙂 

V Canvě můžeš použít klíčová slova pro vyhledání šablon na toto téma:

  • mood board
  • vision
  • dream board

Jak to mám já? 

Vlastně jsem si takovou nástěnku ještě pro sebe neudělala. Kovářovic kobyla. Díky sdílení fontů a povídání o moodboardu jsem si našla svůj nový font (není český, ale na nadpisy si s ním vystačím) a začíná se mi ten můj vlastní brand už pomalu skládat. 

Žlutá barva nebyla nikdy tou mou best. Vždy jsem inklinovala k modré. I v dětství. Tmavě modrá a kovově modrá byly moje nejoblíbenější odstíny. Ale co si budeme povídat, pro můj obor naprosto nepraktické. 

Pokud mám něco naučit, inspirovat, vzdělávat a předávat své zkušenosti v oboru grafiky, měla bych skoncovat s maskou “šedé myšky”. 

Moje žlutá barva si mě našla doslova sama. Vytvářela jsem šablony na Instagram pro klientky a sem tam jsem něco hodila do placu, jakože volná na prodej. Barvy jsem střídala a na té jedné jsem (nevím, proč) změnila z modré na žlutou.

Pane jo, to byly emoce. Hustý 🙂

Moc se mi to líbilo. Dala jsem hlasovat svým sledujícím ve stories na Insta a jasně názor na žlutou válcoval a podupal tu moji snovou a dlouholetou věrnou modrou. 

Zpracovávala jsem svůj obsah dál s trochou žluté, přidávala a já si ji zamilovala čím dál více. 

A teď Už mám několik hrnečků, svíčky, sešit, vázičky a svetříky ve žluté barvě. Ne na denní nošení, ale na fotky na sítě 😀 Mikinu (moje nej oblečení na doma) žlutou totiž ještě nemám 😀 

Máš taky svůj příběh? Jsem moc ráda, že jsem si na svůj moodboard dovolila více času než jeden den a věřím, že mi to odpustíš, že mi to tak trvalo 🙂 

Instagram Story Thank You Script Typography Minimal lettering hands

Specialistka na grafiku v online podnikání